czwartek, 26 września 2013

19. Ciekawostka o Japonii: Święto Płodności

Każdy kraj ma swoje dziwne święto. Wtedy możemy spotkać wiele zagranicznych turystów, którzy zbiegają się by zobaczyć widowisko (lub też nie). Czytając pewne materiały natknęłam się właśnie na Święto Płodności, które jest obchodzone tylko w Japonii. Zszokowana nazwą, zaczęłam bardziej wgłębiać się w treść artykułów. Poza tym, nie wiem czy wiecie (mimo że piszę to gdzie tylko się da, takie moje małe zboczenie) że bardzo interesuję się kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Dlatego możliwe że co jakiś czas pojawi się jakaś notka związana z tą tematyką :)

UWAGA! Dzieci są proszone o opuszczenie wpisu, gdyż mogą pojawić się treści, które nie są odpowiednie dla młodych czytelników

Kanamara Matsuri - inaczej nazywany jest Świętem Penisa. Tego dnia męskie przyrodzenie możemy spotkać we wszystkim: są przebrania, figury, ozdoby do domu, jedzenie na jego kształt, styropianowe figurki i wiele wiele innych. Powstanie oryginalnego festiwalu związane jest z legendą, zgodnie z którą demon o ostrych zębach ukrył kiedyś się w pochwie młodej kobiety i, przy pomocy swojej paszczy, wykastrował jej dwóch kolejnych wybranków podczas nocy poślubnych. Dziewczyna zwróciła się o pomoc do kowala. Rzemieślnik wykuł stalowego penisa, na którym demon połamał zębiska.
Zjedlibyście? Dla tych co już się wkręcili w te klimaty powiem, że te święto jest obchodzone w pierwszą niedzielę kwietnia. Święto zaczęło mieć swoje początki w XVII wieku, wtedy to prostytutki zbierały się w jednej świątyni i modliły się o to, by nie zostały zarażone chorobami przenoszonymi drogą płciową. Aktualnie festiwal ma wiele sponsorów i podczas zabaw zbierane są pieniądze na walkę z wirusem HIV.
Więc dlaczego to jest nazywane również Świętem Płodności? Już wyjaśniam. Tego dnia oprócz oddaniu się wraz z partnerem..... spotkaniu się z przyjaciółmi (czyżby ktoś pomyślał o czym innym? ;>),  Japończycy modlą się za udane małżeństwo, posiadaniu zdrowego potomstwa oraz szczęśliwego rodzicielstwa. Niektórzy mówią, że w ten dzień można również modlić się za dobre interesy, jednak rzadko źródła podają tę informację.

Co sądzicie o Kanamara Matsuri? Może Wy znacie jakieś ciekawostki z Japonii? 
Zapraszam do komentowania i obserwowania bloga :)

6 komentarzy:

 1. To mogłoby być naprawdę zabawne święto :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Na takie święto bardzo chętnie bym się wybrała

  OdpowiedzUsuń
 3. heheh, niezle!!:-D ale nie wyobrazam sobie czegos takiego w purytanskiej Polsce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje, w Polsce by to nie przeszło nawet jeżeli miałaby być to tylko zabawa :P

   Usuń